Готель у Львові. Блог. Фестиваль “Етновир” – актуальна програма фестивалю 2020 року

Фестиваль “Етновир” – актуальна програма фестивалю 2020 року

Оновлено: 27.06.2020
2249

Увага! Традиційні заходи, фестивалі та події у Львові можуть бути перенесені або відмінені через карантинні обмеження!

Кожного року центральні вулиці Львова на кілька днів наповнюються співами, танцями, колоритними виступами і навіть показами мод в етностилі. Про що це свідчить? Що відбувається фестиваль “Етновир”, який перетворює наше місто на справжню мультикультурну столицю. А проходить дійство традиційно під час святкування Дня незалежності.

 

Історія фестивалю

Найперший “Етновир” у Львові побачив світ у 2008 році. Серед учасників фестивалю були фольклорні танцівники аж з дев’яти різних країн.

З року в рік фестиваль розвивався, а програма поповнювалася новими яскравішими подіями. До прикладу, окрім традиційних параду та концерту, організатори запрошували гостей на кулірнарні презентації, міжнародні шахові чемпіонати тощо.


У 2011 році “Етновир” навіть отримав вагомий статус – наймасштабнішого фестивалю фольклору в Україні. А у 2012 році – відзначився просто величезною кількістю глядачів. Не зважаючи на дощ, площа Ринок вщент заповнилася глядачами. Кажуть, протягом п’яти днів фестиваль відвідали понад 75 000 людей!

За всю історію “Етновиру” фестиваль не відбувався тільки у 2013 році.

Статус

Фестиваль “Етновир” організовує однойменна громадська організація. Основний партнер заходу –  Міжнародна рада організації фестивалів (CIOFF). Це така організація, яка зберігає та поширює традиції різних країн. До слова, під її егідою відбувається понад 380 фестивалів на 5 континентах світу.

Партнерами етновиру також є ЮНЕСКО та Міжнародна Організація Народної творчості IOV.

Програма

Фестиваль “Етновир” у Львові починається з параду центральними вулицями міста. Львів’яни та гості міста залюбки спостерігають за екзотичними танцями та традиційними костюмами колективів-учасників.

Потім відбувається Конкурс оркестрів та постановки фольклорних колективів на основній сцені.

Ще одна традиційна складова програми – “Етнофешн”. У межах події відбувається показ мод від учасників та відомих дизайнерів у сфері етно.

Справжня кульмінація фестивалю – Гала-концерт. Це масштабне дійство, яке відбувається переважно 24 серпня, де учасники демонструють національні танці та театральні виступи, які просто вражають оригінальністю.

Вхід на події фестивалю вільний.

Етновир у 2019 році

Цього року “Етновир” відвідали учасники зі семи країни, серед яких навіть – Колумбія та Панама.

Фестиваль тривав 22-25 серпня. Основні події “Етновиру” відбувалися на площі Музейній та площі Ринок.


Завершився фестиваль дуже символічно. Український національний танець “Аркан” виконали всі колективи, які брали участь у дійстві.

У 2020 році фестиваль “Етновир” відбуватиметься 20-24 серпня. За оновленням інформації можна слідкувати на офіційному сайті.

Підпишись на розсилку Спеціальних пропозицій та Новин