Якщо Ви обійшли вже всю Площу Ринок і безліч прилеглих до неї вулиць, добре ознайомились з пам’ятками архітектури у центрі Львова, або шукаєте цікаві місця без натовпів туристів – ця стаття із переліком маловідомих локацій саме для Вас!
Читайте далі, щоб дізнатись про малопопулярні, але дуже атмосферні локації Львова. Маємо підбірку і для любителів пофотографуватись, і для тих, кому цікава унікальна історія!
При нагоді, запрошуємо Вас зупинить в готелі «Едем»! У нас прекрасне розташування – до центру міста можна прогулятись пішки за 10 хвилин, смачні сніданки та комфортні умови проживання! Чекаємо на Вас!
Львів – це не лише невеликі кам’яниці, Оперний театр та палац Потоцьких. Це також і безліч древніх храмів, різноманітних величних будівель та неперевершених вілл. Про них мало хто знає, але вони варті того, щоб на них подивитися!
Ця вулиця – справжня знахідка для любителів архітектури, адже вона багата вишуканими будівлями, які несхожі одна на одну. Тут знаходяться:
Адреса: вул. Коновальця, 47
Адреса: вул. Коновальця, 100
Адреса: вул. Коновальця, 71
Окрім цих трьох вілл, тут знаходяться й інші красиві та цікаві місця у Львові. Обов’язково прогуляйтесь цією вулицею, якщо хочете відчути справжню атмосферу старого міста.
Адреса: вул. Садибна, 1а
Цей невеликий дерев’яний храм є найдавнішим у Львові. Вважають, що церкву збудували козаки Богдана Хмельницького у 1654 році (згідно із табличкою при вході). Вона особлива своїм унікальним стінописом зі сценами та святими з Біблії. Давня історія обов’язково здивує та зацікавить, а неймовірний художній розпис викличе захоплення.
Адреса: вул. Клепарівська, 35
Цей навчальний заклад вражає своєю величчю та красою. Будівля нагадує справжній замок, в якому колись цілком могла жити королівська родина, але створювався він із метою надання притулку військовим-інвалідам. Університет закритий для відвідувань туристів, але потрапити туди можна в неділю зранку, сказавши, що йдете на богослужіння у каплицю. Вона також знаходиться на території закладу, і являє собою окрему архітектурну пам’ятку, виконану у такому ж стилі. Внутрішнє подвір’я ще красивіше, тому як матимете можливість, обов’язково відвідайте цей університет.
Адреса: вул. Богдана Хмельницького, 124
Мабуть, Львів – це таки місце маленьких замків, що розкидані по всьому місту. Один із таких – Фабрика повидла, якою вона, із самого початку, не була. Будівля була побудована у 1872 році для виготовлення горілчаних напоїв, і називалася на честь засновника: «Йозеф Кронік і син». Вже в радянські роки тут було підприємство, що виготовляло консервовані овочі та повидло. Відому назву дали споруді митці, які використовували її у 2009-2010 роках. Зараз Фабрика повидла в процесі реконструкції у сучасний арт-центр.
Адреса: вул. Драгоманова, 42
Сьогодні палац є другим корпусом Національного музею. Будівля була збудована у 1897–1898 роках для Еміля Дуніковського. У 1911 році віллу придбав Андрей Шептицький, який перетворив її на музей. Цей заклад варто відвідати не тільки заради неймовірно красивої архітектури, але і цікавих мистецьких виставок, які часто проходять всередині.
Адреса: вул. Генерала Чупринки 50-52
У цій будівлі колись проживав архітектор Юзеф Сосновський, який, власне, і є автором дизайну фасаду. Згодом він продав житло відомому львівському колекціонеру Бесядецькому. Цей палац – це найвідоміший будинок на вулиці Генерала Чупринки, адже він вражає своєю величчю та унікальністю, а також таємничою атмосферою, яку одразу ж відчуває кожен.
Адреса: вул. Героїв Майдану,6
Назва цієї будівлі зумовлена наявністю на фасаді скульптур сов, а також грифонів, горгулій та інших міфічних істот. Їх створив Антоній Попель, який є автором знаменитого пам’ятника Адаму Міцкевичу. Також кам’яниця відома завдяки унікальному круглому вітражу із візерунками. Найвідомішим жителем цього будинку був провідник Стрілецького союзу Юзеф Пілсудський, майбутній маршал та очільник другої Речі Посполитої. Якщо Ви полюбляєте незвичайну архітектуру – обов’язково завітайте сюди.
Якщо Ви бажаєте привезти з подорожі не тільки яскраві та смачні сувеніри, але й оригінальні фотографії – відвідайте нижче представлені локації. Ці світлини точно будуть відрізнятись від поширених серед туристів фото на фоні Оперного театру чи Площі Ринок.
Адреса: вул. Олекси Довбуша, 24
Лиса гора – це, такий собі, аналог Високого Замку. У 14 столітті тут розташовувався замок короля Лева Галицького, який був зруйнований унаслідок польського нападу на місто у 1340 році. З того часу гора пустувала, через що її і назвали лисою. Існує багато легенд про зібрання відьом та іншої нечисті на вершині гори, але кажуть, що всі вони відбуваються уночі. Тому вдень можна робити прекрасні фотографії з неймовірним краєвидом, а ввечері проводжати сонце на нічний спочинок.
Адреса: вулиця Князя Лева, 3
Ця локація дивує та захоплює із першого погляду. Тут Ви побачите іграшки різних часів: і відомих та вже улюблених радянських, і подекуди сучасних. Ляльки, звірі, гноми, герої мультфільмів та інші цікаві персонажі немовби на мить повертають у світ дитинства.
Адреса: вул. Лесі Українки, 14
Цей надзвичайно затишний дворик та знаменита червона стіна закладу – одні із найкращих фонів для красивих фотографій у будь-яку пору року. Тут часто фотографуються самі львів’яни. Також зовсім поруч знаходиться не менш цікавий двір Вірменського собору.
Адреса: площа Ринок, 13
У цьому арт-просторі часто проходять виставки молодих талановитих художників, акустичні концерти та майстер-класи. Також тут знаходиться кав’ярня. Тільки уявіть: Ви, кава і мистецтво. Така фотографія точно передасть атмосферу міста та збере багато лайків у соцмережах!
Адреса: вул. Листопадового Чину, 6
Завершує підбірку одна із найвишуканіших будівель міста – Будинок вчених. Його будували для “Галицького товариства розвитку конярства і кінних скачок” в кінці 19 століття. Згодом тут було закрите шляхетське казино. Окрім шикарного фасаду, будинок відомий своїм внутрішнім інтер’єром, побачивши який, Ви будете гарантовано у захваті! Тут виходять просто неймовірні фотографії, неначе у якомусь королівському палаці!
Львів надзвичайно багате місто на архітектурні шедеври та фотогенічні локації, тому заглядайте у кожну вуличку, провулок, дворик, і знаходьте нові особливі місця!