Місця поблизу

В останній половині ХІХ століття в Європі інтенсивно почали розвиватися шляхи сполучення, а особливо залізничний транспорт. В західній частині Львова був споруджений залізничний вокзал з інфраструктурою та почалася забудова навколишньої місцевості будинками помешкань для залізничників, так звані „коліївки”. Населення цього району міста прибувало з центральних районів Польщі та околиць Львова. Великі темпи приросту, особливо польськомовних мешканців, вимагали задоволення їхніх релігійних потреб. Чому в основному польськомовного населення? В ці часи українці не могли одержати на теренах Західної України освіту необхідну для обслуговування залізничного транспорту, а етнічні поляки мали можливість одержувати її в навчальних закладах Німеччини та Австро-Угорщини. Крім того, залізниця в усі часи вважалася стратегічною галуззю, і туди з певних міркувань не пускали грекокатоликів та православних.

Дізнатись більше

Львівський вокзал

Собор Св. Юра закладений на грецькому рівнораменному хресті з чотирма каплицями між раменами хреста й мініатюрними банями під покрівлею, у центрі з великою банею на широкому барабані, що спирається на підпружні арки. Угорі споруда охоплена карнизом. Численні пілястри, парні (на барабані) і подвоєні на стінах собору, увінчані кам'яними рококовими ліхтарями, надають будові стрункости.

Дізнатись більше

Бароково-рококовий монументальний архітектурний ансамбль з виразними національними рисами

Міський театр став однією з найвизначніших споруд Львова, збудованих наприкінці періоду, який в історії архітектури характеризується як «історизм», або «еклектика». Стилістично споруда відноситься до неоренесансу та необароко. Присутні також елементи модерну. Застосовано велику кількість форм обидвох стилів та рясне скульптурне декорування. Ретельно опрацьовані і декоровані усі фасади, а не лише головний, оскільки споруда не входить у жодну лінійну забудову і має достатньо добрий круговий огляд. Будівля на залізобетонному фундаменті і кам'яному цоколі збудована переважно з цегли. У перекриттях застосовано залізобетонні конструкції. Займає територію розмірами 45×95 м. Застосовано сучасні станом на 1900-й рік інженерні рішення у комунікаціях, будівлю повністю електрифіковано фірмою Siemens & Halske.

Дізнатись більше

Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької

Церква святих Ольги і Єлизавети розташована на площі Кропивницького, яку в народі ще називають Привокзальною. Ця велична споруда була зведена в пам’ять про відому імператрицю Єлизавету Баварську, що була дружиною цісаря Австро-Угорщини Франца-Йосифа І. З початку 90-х років будівля піддавалася реставраційним роботам. Пізніше віряни наполягли на тому, щоб храм передали греко-католицькій громаді. Саме тоді до назви й додали ім’я святої Ольги. Храм досягає 88 метрів у висоту та є найвищою будівлею у Львові.

Неоготичний костел включає в себе багато елементів, які належать до готичної архітектури. Він прикрашений гостроверхими шпилями, порталами з великою трояндою в центрі та стрілчастими вікнами. Інтер’єр храму вражає своєю простотою та старовинною вишуканістю. Білі стіни з декоративними елементами темно-червоного відтінку, величаві колони та блискуча кам’яна підлога - це те, що викликає найбільше захоплення в людей, які вперше завітали до костелу.

Дізнатись більше

Неоготичний храм у Львові, на площі Кропивницького

© 2017 Готель "Едем". Всі права захищені.

Положення про конфіденційність. Умови використання

Розробка сайту: siteGist