Готель у Львові. Блог. Визначні місця Львова: повний перелік з адресами

Визначні місця Львова: повний перелік з адресами

Оновлено: 07.03.2024
14187

Львів відомий своєю унікальною вишуканою архітектурою, красивими будівлями та оздобленими фасадами. Він щодня закохує в себе безліч туристів, залишаючи приємні спогади та нестримне бажання повернутись ще раз. У цій статті Ви дізнаєтесь, де знаходяться визначні місця Львова: площі, вулиці, собори, університети, театри, палаци та інші пам’ятки архітектури. Читайте далі!

А ми, при нагоді, запрошуємо Вас зупинитись в готелі «Едем»! До Ваших послуг – зручні та комфортні умови проживання, сніданок – шведський стіл, що включений у вартість номеру, безкоштовна камера схову та парковка! Чекаємо на Вас!

Головні визначні місця Львова: вулиці, площі

Щодня цими вулицями проходять тисячі людей, кудись поспішаючи або повільно прогулюючись. Саме на них зосереджене життя міста, яке створює особливу атмосферу. Тут у пішій доступності знаходяться більшість пам’яток архітектури, які будуть перераховані нижче, тому починати своє знайомство зі Львовом варто починати з цих місць:

Площа Ринок

Площа Ринок — це серце Львова. Саме тут зібрана вся головна гордість міста: ратуша, знамениті кам’яниці, маленькі палаци, величні храми, чотири вишукані фонтани та невеликі древні вулички із власними історіями. А також тут найбільша концентрація ресторанів, кав’ярень, пабів та сувенірних магазинів. На Площі Ринок можна сповна відчути атмосферу та колорит міста Лева, випити смачної кави з найкращим шоколадом, послухати вуличних музикантів та помилуватись красою архітектури.

Читайте також
Площа Ринок

Проспект Свободи

Проспект Свободи — центральна вулиця Львова. Тут знаходиться найвідоміша пам’ятка архітектури міста — Оперний театр, а також пам’ятник Тарасу Шевченку. На алеї, яку львів’яни називають “стометрівка”, завжди вирує життя: тут гуляють і місцеві, і гості міста, а також часто грають у шахи та доміно. Взимку на ній розташовується знаменитий Різдвяний ярмарок і красується головна ялинка міста, а на Великдень – Великодній ярмарок та величезна писанка.

Читайте також
Проспект Свободи

Проспект Шевченка

Проспект Шевченка — це теж одна із центральних вулиць міста, яка зазвичай менш переповнена туристами. На ній розташована невелика кленова алеєя з лавочками. Якщо після прогулянки містом ви вирішили трішки відпочити перед наступним пунктом призначення — рекомендуємо йти сюди. На проспекті також багато ресторанів та кафе, а на одній із бокових вулиць знаходиться Львівська національна філармонія.

Площа Соборна

На цій площі знаходиться Бернардинський монастир, через двір якого можна вийти на вулицю Винниченка та площу Митну. Він вражає своїм оздобленням, а також невеликою вежею із годинником. Навпроти храму розташовані торговий центр “Роксолана” та Галицький ринок, на якому можна придбати все, що завгодно: починаючи від квітів, закінчуючи одягом та посудом. Прилегла вуличка виводить на площу Ринок, а сама Соборна межує із площею Галицькою, на якій красується пам’ятник королю Данилу.

Вулиця Городоцька

Цю вулицю ви бачите першою, коли тільки виїжджаєте із вокзалу. Вона може похвалитися такими відомим пам’яткими, як Костел святих Ольги і Єлизавети, церква святої Анни, Львівський цирк і театр імені Лесі Українки. Городоцька — друга за протяжністю вулиця Львова.

Читайте також
Вулиця Городоцька

Вулиця Коновальця

Ця досить тиха вулиця відома завдяки безлічі вишуканих вілл, яким від декількох десятків років, до цілих століть. Кожна з них має унікальну історію та назву, а також цікаво оздоблені фасади, деякі мають навіть невеличкі вежі. Якщо хочеться зануритись у тиху і невимушену атмосферу із красивим архітектурним супроводом — вам сюди.

Вулиця Підвальна

Підвальна не поступається своєю красою будь-яким іншим центральним вулицям Львова. Вона зібрала декілька визначних пам’яток архітектури: Успенську церкву з вежею Корнякта, пам’ятник Івану Федорову, біля якого щоденно функціонує блошиний книжковий ринок, не менш красиву будівлю архіву та Порохову вежу. З Підвальної через декілька вуличок можна потрапити одразу на Площу Ринок.

Вулиця Дорошенка

Вул. Дорошенка — бокова вулиця проспекту Свободи. Її теж варто відвідати, адже кожна з її будівель має особливий дизайн, деякі будинки оздоблені навіть статуями та колонами. Через неї можна добратись до університету імені Івана Франка, а якщо підніматись вгору — побачите вишуканий Львівський органний зал. Вулиця Дорошенка має один цікавий провулок, який називається Крива липа. Окрім багатолітнього дерева, тут знаходяться дуже багато затишних кафе та ресторанів.

Вулиця Коперника

Вулиця Коперника — одна із найвідоміших у Львові, яка також виходить до центру. Така популярність зумовлена розташуванням на ній відомого та найбільшого у місті Палацу Потоцьких. Його неодмінно варто відвідати, щоб побачити цю красу на власні очі. Біля нього розташовується також Палац Мистецтв, у якому проводять безліч фестивалів.

Визначні місця Львів: собори

Львівські собори – це окремі витвори мистецтва, які не схожі на інші та повністю унікальні. Їхня велич та сакральність захоплюють дух кожного відвідувача. Храми міста виконані у найрізноманітніших архітектурних стилях: готиці (костел Ольги та Єлизавети), бароко (собор св. Юра), ренесансі, класицизмі та інших. Однозначно варто відвідати:

Храм Святих Ольги та Єлизавети

Адреса: площа Кропивницького, 1

Костел святих Ольги та Єлизавети збудований у неоготичному стилі на початку 20 століття. Створювали його в честь імператриці Єлизавети, дружини Франца-Йосифа I. Сьогодні храм є найвищою будівлею міста, його висота 88 метрів. Із спеціального оглядового майданчика відкривається неймовірний вид на Львів.

Собор святого Юра

Адреса: площа Святого Юра, 5

Цей собор, мабуть, є найвідомішим у Львові. Його видно з будь-якої точки центру, а також з дахів та спеціальних майданчиків. Він знаходиться на висоті 321 метр над рівнем моря. Вражають не тільки розміри храму, але й оздоблення його фасаду. Завдяки унікальній архітектурі він віднесений до Світової спадщини ЮНЕСКО.

Читайте також
Собор св. Юра

Церква святої Анни

Адреса: вул. Городоцька, 32

Ця церква має довгу історію. Перші два її попередники-монастирі були спалені пожежами. А в радянський час внутрішнє оздоблення храму повністю знищили, перетворивши приміщення спершу в залізничну касу, а потім в меблевий магазин. Та сьогодні церква святої Анни радо запрошує всіх відвідувачів.

Костел єзуїтів

Адреса: вул. Театральна, 10

Костел Єзуїтів — один із найгарніших храмів міста. Він став першою пам’яткою архітектури стилю бароко у Львові. Збудований ще на початку 17 століття. Він володіє органом, який, на жаль, через численні пошкодження та потребу у реставрації не діє від 20 століття. Храм має розкішне оздоблення: величезні розписи, безліч ікон та фігури святих.

Латинська катедра

Адреса: площа Катедральна, 1

Цей храм є одним із семи найдавніших у Львові. Його особливістю є, звісно ж, вежа, яка займає друге місце по висоті після ратуші у рейтингу найвищих споруд центральної частини міста. Вона здіймається на 66 метрів. Латинська катедра особлива також тим, що до сьогодні зберегла 8 добудованих навколо неї каплиць. Разом вона створює певний комплекс, кожна частина якого по-своєму унікальна.

Преображенська церква

Адреса: вул. Краківська, 21

Преображенська церква часто вражає відвідувачів своєю величчю, але вона також має унікальну історію, яка тягнеться не одне століття. Одним із найвизначніших її епізодів став момент, коли у стіну храму 06.01.1919 влучила гарматна куля. На щастя, вона не вибухнула і пошкодила лише частину карнизу, який відреставрували. Тепер цей сторічний снаряд залишився вмурованим в стіну.

Вірменська церква

Адреса: вулиця Вірменська, 7/13

Цей храм також належить до Світової спадщини ЮНЕСКО, він є єдиним представником Вірменської апостольської церкви по всій Західній Україні. Усі прилеглі пам’ятки архітектури створюють справжній ансамбль, адже серед них: сам собор, дзвіниця, монастир, палац архієпископа, вірменський банк, а також вівтар та пам’ятна колона. Всередині храму можна роздивитись дивовижні розписи, фрески та мозаїки.

Домініканський собор

Адреса: пл. Музейна, 1

Величезний храм у стилі бароко неодмінно вразить своїх відвідувачів не тільки розмірами, але й і зовнішнім та внутрішнім оздобленнями. Домініканський собор має під собою найдавніші та найдовші підземелля, в які влаштовують екскурсії.

Інші собори, які варто побачити:

  • Успенська церква з супутніми будівлями: вулиця Руська, 5/7
  • Храм Святого Архистратига Михаїла: вул. Винниченка, 22
  • Церква Стрітення (костел Стрітення (Святого Духа), вул. Винниченка, 30
  • Бернардинський монастир, Соборна площа: 3А
  • Костел Заручин Марії і монастир Сакраменток, вул. Тершаковців, 1
  • Храм святого Іоана Золотоустого: вул. Лисенка, 43
  • Костел святого Антонія: вул. Личаківська, 49а
  • Костел святої Софії (Церква святої Софії): вул. Франка, 121а
  • Церква святого Миколая: вул. Хмельницького, 28
  • Монастир і церква святого Онуфрія: вул. Хмельницького, 34-36
  • Церква Святої Параскеви П’ятниці: вул. Хмельницького, 77
  • Церква Матері Божої Неустанної Помочі (костел Марії Сніжної): вул. Сніжна, 2

Визначні місця у Львові: Палаци

Не даремно місто Лева називають культурною столицею України, адже у давнину саме тут зосереджувалося найбільше світських подій, балів та офіційних прийомів. Для них дворяни споруджували унікальні палаци, які хизуються своєю розкішшю та вишуканістю і до сьогодні:

Палац Потоцьких

Адреса: вул. Коперника, 15

Палац Потоцьких зачаровує своєю вишуканістю, адже виконаний у стилі французького класицизму. Сьогодні кожен може роздивитися палац не тільки ззовні, але й і зазирнути у життя аристократів, обійшовши розкішні зали та кімнати. Цікаво, що до того, як ділянку придбала родина Потоцьких, на місці цього величного палацу був лише болотистий берег Полтви і мисливська садиба.

Дім Вчених

Адреса: вул. Листопадового чину, 6

Дім вчених неодмінно зацікавить кожного гостя і навіть прохожого. Архітектура необароко дивує і перехоплює дух, адже одразу при вході зустрічають могутні фігури атлантів. Головною особливістю цього місця є вишукані різьблені сходи, по яких можна піднятися на другий поверх. Не менш цікавим є багате оздоблення самих кімнат. А ще колись у Домі вчених діяло шляхетське казино.

Палац Бандінеллі

Адреса: пл. Ринок, 2

Цей палац у стилі пізнього ренесансу є однією із найвідоміших кам’яниць площі Ринок. Його створили для італійського купця Роберто Бандінеллі. Колись будівля слугувала першою у місті поштою, через яку можна було відправити або отримати лист з будь-якої точки Європи. Сьогодні там діють Музей пошти та музей історичний.

Палац Корнякта

 Адреса: пл. Ринок, 6

Палац був створений для найбагатшої на той час людини — Костянтина Корнякта. Він виконаний у стилі ренесансу. Особливості оздобленню додають безліч фігур на даху. Всередині палацу збережені королівські зали, адже колись будівля була резиденцією Яна III Собеського. Заслуговує уваги вишуканий італійський дворик із чисельними арками, які створюють неймовірний вигляд.

Палац Любомирських

Адреса: пл. Ринок, 10

Колись у палаці Любомирських знаходилось відоме українське товариство “Просвіта”, що позначено на фасаді будівлі синіми рамками. Також тут діяли книгарня Наукового товариства імені Тараса Шевченка, редакції газети «Діло» та журналу «Громадський Голос». Зараз у палаці працює Музей етнографії та художнього промислу.

Палац Семенських-Левицьких

Адреса: вул. Пекарська, 19

Палац Семенських-Левицьких закритий для відвідування, адже він слугує навчальним закладом. Але його архітектуру неодмінно треба побачити. Будівля не є популярною, тому люди не заважають оглядати її. Палац неодмінно вразить своїм унікальним оздобленням.

Палац Дуніковського

 Адреса: вул. Драгоманова, 42

Вілла-палац була створена на замовлення професора геологіїї Львівського університету Еміля Дуніковського. Згодом він продав його митрополиту Андрею Шептицькому для створення в ньому Церковного музею. Будівля вражає своїм розкішним оздобленням з численними фігурами та ліпним декором у стилі необароко. Сьогодні в палаці діє Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького.

Палац Юзефа Сосновського

Адреса: вул. Генерала Чупринки 50-52

Цей палац відомий архітектор Юзеф Сосновський створював для себе. Як відомо, будівля поділялася на дві частини, в одній із яких він мав жити, а іншу видавав для оренди. Сосновський зробив справді унікальний палац у стилі псевдоготики з елементами венеційської готики, який неодмінно привертає увагу кожного прохожого. Головними особливостями є оздоблення із давніми розписами.

Читайте також
Палаци Львова

Інші палаци, які варто відвідати:

  • Палац Туркулів-Комелло: вул. Пекарська, 50-а
  • Палац Сапєгів: вул. Коперника, 40а
  • Палац Бєльських: вул. Коперника, 42
  • Палац губернаторів: вул. Винниченка, 16
  • Будинок Галицького намісництва: вул. Винниченка, 18
  • Митрополичі палати: Площа Святого Юра, 5
  • Арсенал Сенявських: вул. Бібліотечна, 2

Місто Львів визначні місця: Університети

Освітні заклади теж можуть пишатись своєю красою. Крім того, деякі з львівських університетів входять до списку найкращих у всій Україні!

Львівський національний університет імені Івана Франка

Адреса: вулиця Університетська, 1

Університет імені Івана Франка є одним із найстаріших в Україні та Східній Європі, а також відноситься до числа найпрестижніших українських навчальних закладів. Колись його будівля слугувала Галицьким сеймом, а зараз вражає кожного відвідувача своїми розмахами та архітектурою.

Національний університет «Львівська Політехніка»

Адреса: вулиця Степана Бандери, 12

Львівська політехніка носить титул найстарішого вищого технічного навчального закладу України та Східної Європи. До її складу належать 16 науково-навчальних інститутів, 8 коледжів, власне видавництво, 2 гімназії та безліч інших закладів. Прийшовши оглянути її архітектуру, ви також зможете відпочити на лавочках на подвір’ї.

Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького

Адреса: вулиця Пекарська, 69

Медичний університет імені Данила Галицького вважається одним з найбільших та найстаріших медичних закладів вищої освіти. Також він займає перше місце у рейтингу кращих медичних ВНЗ України. Цікавий факт: 124 випускники цього університету мають звання докторів наук.

Львівський державний університет безпеки життєдіяльності

Адреса: вул. Клепарівська, 35

Цей університет відомий завдяки своїй унікальній архітектурі. Він вражає розмірами та вишуканістю, адже схожий на справжній середньовічний замок. Цікаво, що створювалася ця будівля спочатку в якості Будинку для військових інвалідів. Лише згодом вона стала навчальним закладом.

Інші університети, які варто відвідати:

  • Український католицький університет: вулиця Іларіона Свєнціцького, 17
  • Національний лісотехнічний університет України,вулиця Генерала Чупринки, 103
  • Львівський державний університет внутрішніх справ, вулиця Городоцька, 26
  • Львівський державний університет фізичної культури: вулиця Тадеуша Костюшка, 11

Визначні місця міста Львова: Театри

А куди ж без театрів? Захоплюючих драм, можливо, трагедій, або ж улюблених комедій? Є куди піти також і з дітьми, де вони зможуть переглянути вистави за мотивами відомих казок. Талановиті актори чекатимуть на Вас, але спершу варто оглянути особливий зовнішній вигляд самих будівель, які неодмінно здивують.

Театр опери та балету імені Соломії Крушельницької

Адреса: проспект Свободи, 28

Оперний театр є найвідомішою пам’яткою архітектури Львова і знаходиться у самому центрі міста, тому не побачити його неможливо. Історія його зовнішнього вигляду є дуже цікавою. Перед будівництвом був оголошений конкурс на проект, де умовою була “лише польська та руська національність”. На нього зголосилися лише двоє людей — Зигмунт Горголевський та Ян Завейський. Журі надало перевагу варіанту першого. Однак, Ян не хотів здаватися, тому ініціював дискусію та привернення уваги народу. Через це були ще два засідання з перерозглядом проектів, в результаті яких остаточно вибрали Горголевського. Зараз Оперний театр вражає всіх своєю архітектурою та дизайном.

Національний драматичний театр імені Марії Заньковецької

Адреса: вулиця Лесі Українки, 1

Засновником цього театру був граф Станіслав Скарбек. Він докладав усіх зусиль, щоб будівля була ідеальною. Навіть коли болотний грунт став проблемою для закладення фундаменту, він віддав 16 000 дубів із власних маєтків під Миколаєвом, які підтримують театр і досі. На момент відкриття будівлі, вона була новітнім інженерним відкриттям, завдяки своїм унікальним системам. Зараз театр радо запрошує всіх відвідувачів на цікаві вистави.

Львівський обласний театр ляльок

Адреса: пл. Данила Галицького, 1

Театр ляльок виконаний у стилі ренесанс з численними арками. Він однозначно здивує та зацікавить своїм зовнішнім виглядом. Також театр запрошує на вистави усіх охочих, щоб зануритися у світ добра і дитинства.

Інші театри, які варто відвідати:

Інші визначні місця Львова: список

Тут зібрані пам’ятки архітектури, які варті не меншої уваги ніж ті, що представлені вище.

Відвідати всі ці визначні місця Львова зимою також можна, тому приїжджайте у будь-яку пору року!

Львів – це місто, яке закохує з першого погляду. Воно зачарує Вас своєю особливою атмосферою та не захоче відпускати, тому готуйтесь насолоджуватись відпочинком і отримувати чудовий настрій!

Читайте також
Путівник по Львову
Підпишись на розсилку Спеціальних пропозицій та Новин