Львів – місто з надзвичайною історією та архітектурою. Тому в маршрут майже кожного туриста, який хоче насититись новими знаннями та враженнями, входять львівські музеї.
І не дивно, адже музеї Львова вражають не тільки різноманітністю напрямків, а й своїм наповненням – кожен з них дійсно атмосферний і цікавий.
Уявіть собі, у Львові навіть святкують Міжнародний День Музеїв! Що відбувається цього дня, а також огляд найцікавіших музеїв читайте далі!
При нагоді, запрошуємо Вас зупинитись в готелі «Едем»! Ми знаходимось у пішій доступності до центру міста, пропонуємо своїм гостям комфортабельні умови проживання та відмінний сервіс!
Коли: З 18 травня по 31 травня
У Львові функціонує більше 25 музеїв, кожен з яких готує особливу програму для свята! З нагоди Дня музеїв, львів’яни та гості зможуть відвідати кожен з закладів або безкоштовно, або спеціальними цінами, побачивши більше, ніж у будь-який інший період року.
У програмі свята чого лише не знайдеш: безліч спеціалізованих екскурсій та лекцій і майстер-класів, щось зовсім новеньке – на кшталт квестів з використанням QR-кодів та виходу нових додатків для любителів. Рекомендуємо також слідкувати за соціальними мережами: деякі музеї у Львові обіцяють проводити онлайн-вікторини та соціальні опитування.
Тому, якщо ваш відпочинок збігається з вищевказаними датами, основний пункт у маршруті – музеї Львова! Для дітей і дорослих буде багато цікавого, саме такого, що зруйнує застарілий стереотип про те, що музеї – це нудно. Просто обирайте своє і вперед!
Як обрати? Нижче ми розповімо про найвідоміші локації.
Адреса: Площа Ринок № 2, 4, 6, 24;
Час роботи: Щодня з 10:00 до 17:30 (крім середи)
Ціна: дорослі – 50 грн; діти, студенти, пенсіонери – 30 грн; сімейний – 110 грн.
Історичний музей у Львові – це саме те, що підійде для кожного, хто цікавиться історією і бачить справді прекрасне у старовині і раритеті. Музей заснували ще 1893 році і на сьогоднішній день він налічує у своїй колекції аж 370 тисяч одиниць експонатів! Тут можна знайти все: від предметів живопису до музичних інструментів і зброї. Старі фотографії, старовинні меблі, стародруки, монети, документи з архівів… Перелічувати весь список немає сенсу – краще один раз прийти і побачити!
Історичний музей також включає палац Корнякта – справжній зразок ренесансної архітектури. Саме те, що потрібно, щоб поринути в атмосферу минулого.
Адреса: вул. Підвальна, 5
Час роботи: Щодня з 10:00 до 17:30 (крім середи)
Ціна: дорослі – 50 грн; діти, студенти, пенсіонери – 30 грн; сімейний – 110 грн.
Один із найпопулярніших у Львові! Музей Арсенал Львів пропонує відвідувачам оглянути найрізноманітнішу зброю з більш як 30 куточків світу! Хронологічні рамки охоплюють XI – поч. ХХ ст. Саме тут можна побачити, як еволюціонувала зброя, де користувались ятаганами, а де – перначами, подивитися на дійсно вражаючі історичні одиниці – такі як меч XIV століття, знаряддя Тевтонського ордену або шабля XVII століття, яку називають «зульфакаром».
Львівський арсенал завжди приходиться по душі дітям, особливо хлопчикам. Тому сюди сміливо можна йти сім’єю, не хвилюючись, що дитина буде весь час позіхати =)
Адреса: Вулиця Клепарівська 18
Час роботи: Нд – Ср: 10:00 – 19:00, Чт – Сб: 10:00 – 20:00
Ціна: дорослі – 75 грн; діти, підлітки, пільгові категорії – 48 грн; дегустація пива – 40 грн.
Музей пива Львів – саме під цією назвою раніше функціонувала «Львіварня». Тільки у 2017 році музей пивоваріння трансформувався у Музейно-культурний комплекс пивної історії «Львіварня». Проте зміст музею це не надто змінило, і навіть навпаки – значно покращило заклад. На сьогоднішній день «Львіварня» вважається одним із найбільш сучасних музеїв країни, адже йому зовсім немає аналогів. Це зовсім не та виставка, де потрібно буде ходити тихо і боятися доторкнутися до експонату – відвідувачі зможуть не тільки відчути себе справжнім пивоваром, поринувши у процес пивоваріння, а й доторкнутись до всього та зробити безліч фото. Більш ніж 200 експонатів з пивної історії, цілих 10 виставкових залів. Музей, обов’язковий для відвідування.
Адреса: вул. Друкарська, 2 (на розі площі Ринок)
Час роботи: Пн-Пт. з 9.00 до 19:00, Сб.-Нд. – 10.00-17.00
Ціна: дорослі – 30 грн; діти, студенти, пенсіонери – 15 грн.
Ви можете уявити аптеку, яку заснували аж у 1735 році і яка досі функціонує? А така є – це аптека-музей у Львові! Тут можна не тільки придбати необхідні ліки, а і подивитись, як вони змінювались впродовж історії і переглянути експонати 200-річної давнини. Тут цілих 16 експозиційних залів і це єдина у цілій Європі аптека-музей, що досі виконує свою функцію.
Адреса: м. Львів, пр. Свободи 20
Час роботи: Пт. Та Сб. з 11.00 до 19.00
Ціна: дорослі – 30 грн; діти, студенти, пенсіонери – 10 грн;
Львівський національний музей імені А. Шептицького був заснований ще у 1905 році під назвою «Церковний музей». Сьогодні тут можна переглянути близько 100 експозиційних одиниць, а справжньою перлиною колекції можна вважати пам’ятки сакрального мистецтва XII-XVIII століть. Прослідкувати розвиток українського мистецтва та переглянути твори відомих українських класиків можна саме тут.
Львівський національний музей є також локацією для тимчасових виставок.
Адреса: вул. Театральна, 18
Час роботи: 11:00-18:00 (крім понеділка і вівторка)
Ціна: дорослі – 20 грн; діти, студенти, пенсіонери – 10 грн.
Природничі фонди музею на сьогоднішній день вважаються найбільш широкими у цілій Європі. Заснований 1870 року, він містить збори багатьох поколінь природодослідників із середини ХІХ – до початку ХХ ст. і налічує 500 тисяч експонатів. Уже зовсім скоро у музеї почне функціонувати виставка під назвою «Мандрівка у Минуле», яка розповідатиме про еволюцію природи у місці, де знайшли залишки мамонтів та волохатих носорогів. Крім того, якщо ви шукаєте цікаві для дітей локації – Природознавчий музей, Львів, – це саме те, що вам потрібно.
Адреса: пл. Ринок, 2 (вхід з вул. Ставропігійської)
Час роботи: 10:00-18:00
Ціна: дорослі – 20 грн; діти, студенти, пенсіонери – 10 грн
Це – єдиний не тільки в Україні і навіть не в Європі, а у цілому світі музей історичного скла! Найдавніші експонати сягають 1-2 століття нашої ери. Естетика у чистому вигляді, тому він обов’язковий для відвідування усім любителям історії та краси.
Адреса: проспект Свободи, 15
Час роботи: 11:00-17:00 (крім понеділка)
Ціна: дорослі – 20 грн; діти, студенти, пенсіонери – 10 грн
Етнографічний музей, Львів – це справді унікальна збірка етнографічних експонатів і експонатів художнього промислу. Тут можна знайти 90 тисяч одиниць української традиційної культури і дізнатись більше про розвиток мистецтва та культури рідної країни. Карета XVIII ст., вітражі з австрійського Інсбруку, таємна шухляда, яка відкривається тільки після введення шифру за допомогою колон… Тут є безліч цікавого, а сама будівля вражає красою – ліпнина на стелі та розкішні стародавні сходи – все це творить незабутню атмосферу.
Адреса: вулиця Івана Франка, 150-152
Час роботи: 10:00 – 16:00 (крім вівторка)
Ціна: дорослі – 15 грн; студенти – 9 грн, діти – 6 грн. Пільгові – безкоштовно.
Іван Франко був вкрай вагомою постаттю в українській культурі. Будучи не тільки поетом та письменником, а і громадським діячем та політиком, він залишив по собі не лише загальнодоступні твори мистецтва, а і безліч цікавих для істориків та літераторів документів. Для тих, хто цікавиться життя та творчістю Франка, музей Івана Франка у Львові стане справжньою знахідкою – 4000 експонатів: особисті речі, перші видання, фотографії та ще безліч цікавого. Хочете дізнатись більше? Вам у музей Франка, Львів.
Адреса: вул. І. Франка, 154
Час роботи: 10:00-17:00 (крім вівторка)
Ціна: дорослі/діти і студенти – 5/2 грн., екскурсія відповідно – 20/15 грн.
Відкритий у 2000 році, музей Грушевського у Львові розповість усім зацікавленим життям великого діяча про його побут та діяльність. У музеї 6 експозиційних залів, кожен з яких розповідає про певний етап життя та діяльності історика. Локація музею – вілла, на якій проживав Михайло Грушевський протягом 1902-1914 рр. Будучи сучасною історико-культурною установою з широкою колекцією реліквій, музей пропонує ще й сучасну наукову методику їх подачі. Музей Грушевського, Львів – це виставка, що презентує справжній синтез діяльності Грушевського у історичній, політичній та культурно-громадській сферах.
Крім вищеописаних музеїв, тут є ще й більш вузькопрофільні заклади, наприклад, Львівський музей історії релігії, Зоологічний музей Львів, Музей історії Львівської залізниці, Музей пошти, Ретро Мото Музей Львів та Музей УПА.
Словом, кожен зможе знайти локацію собі до вподоби. Адже бути у Львові і не відвідати жодного з музеїв буде дуже дивно! Тим більше, що тут так багато цікавого як для дорослих, так і для дітей.
А якщо ви вже давно плануєте поїздку до Львова, ми радо запрошуємо зупинитись у готелі «Едем»!
Бронюйте номер у нас, і більшість львівських музеїв будуть у пішохідній доступності від місця проживання. Як приємний бонус – безкоштовний паркінг для гостей, сніданки у вартості проживання та ще багато цікавого!