Аеропорт «Львів» вважається найбільшим за потоком пасажирів та мережею маршрутів аеропортом Західної України. Розташований він на півдні міста – мікрорайон Скнилівки. Проте історія його почалась зовсім не на цій локації. Мало кому це відомо, проте перший аеропорт у Львові був побудований у районі Левандівка.
Біля цього місця також знаходяться:
З самого початку аеропорт у місті Лева виконував виключно військову функцію і побудувала його австро-угорська влада у 1914 році. Перші пасажирські літаки у Левандівський аеропорт прилетіли аж у 1922 році – першим регулярним сполученням став маршрут «Гданськ – Варшава – Львів». Літали ці літаки один раз на день починаючи з 05.09.1922 року.
Звичайно, початково військовий аеропорт був не зовсім пристосований для туристичних цілей, тому пасажирські перевезення тут були не найзручнішими – канцелярія знаходилась у залізничних вагонах, яких було всього кілька, а пізніше – в невеликому дерев’яному будинку, котрий, втім, все одно був недостатньо великим для цієї мети.
Оскільки навколо аеропорту все вже було забудовано – розширення було неможливим, а цивільні авіалінії набували попиту. Тоді було прийнято рішення – новий аеропорт. Локацією стало село Скнилів. Землю під цю мету продали всім відомі брати Шептицькі. Рішення прийняли у 1923 році, а вже у 1929 львівський аеропорт перебазувався з Левандівки до Скнилівок, хоч будівельні роботи на той момент ще не були закінчені.
Лише через 5 років після перебазування до аеропорту була підведена залізнична гілки – щоб підвозити паливо та інші матеріали, а вже наступного року тут відкрилась аеродромна радіостанція, метеорологічний пункт та ввійшов у експлуатацію проблисковий ліхтар призначений для польотів вночі. Через 4 роки, у 1938, тут з’явились радіомаяки та дальноміри.
Тоді ж наприкінці 30-х років нарешті облаштували пасажирський зал очікування і аеропорт став повністю пристосований для цивільних авіаперевезень.
У міжвоєнні часи для пасажирів була актуальною цікава функція – трансфер від центру міста до аеропорту. Він був безкоштовним! А для клієнтури VIP навіть існував спеціальний легковик. На території самого аеропорту працювали носії, що доносили до потрібного пункту багаж без додаткової оплати. Важко уявити, правда? Адже навіть на відпочинку за таке просять додаткові чайові. А ще важко уявити той факт, що оформлення документів відбувалось у дуже короткі терміни – до 15 хвилин.
Проте, хоча все і було ідеально якийсь період часу, почалась війна. Коли Німеччина вторглась до Польші, у перший же день війни аеропорт «Львів» був бомбардованим. Злітні смуги зазнали серйозних пошкоджень і під час евакуації декілька літаків з Польші тут потрапили у серйозні аварії.
У 1944 році Червона Армія відвоювала Львів, і робота аеропорту поступово почалась відновлюватись, відновились авіамаршрути до Києва та в інші країни. Так аеропорт функціонує і досі.
Останню реконструкцію тут провели у 2009-2012 роках. львівський аеропорт готувався до Чемпіонату Європи з футболу 2012. Збудували новий термінал, оформивши його в стилі хай-тек, відремонтували старий термінал та злітно-посадкову смугу, яку ще й подовжили на більш ніж 800 метрів. На це пішло близько 2,5 мільярдів гривень.
Сьогодні аеропорт у Львові приймає безліч напрямків і гостей з більшості країн світу. Прилітаючи до Львова в справах або на відпочинок завжди треба подбати про житло. Знімати квартиру або готелі біля аеропорту у Львові не надто зручно – це не тільки постійний шум літаків, а й потік автівок, що створюють затори.
Саме тому, кращим розташуванням для будь-якої цілі стає центр міста. Обираючи не готелі Львова біля аеропорту, а в самому центрі, ви отримуєте цілий ряд переваг. Готель Львів «Едем» з радістю прийме гостей та дозволить швидко добратись до усіх відомих локацій Львова. Від нас до аеропорту всього 15 хвилин їзди! Ми пропонуємо сніданок у вартості номеру, приємні ціни та якісне обслуговування. Чекаємо на вас!