Готель у Львові. Місця поблизу. Храм Святих Ольги та Єлизавети

Храм Святих Ольги та Єлизавети

Оновлено: 03.05.2019
3730

Неперевершена внутрішня атмосфера і по-справжньому привабливе архітектурне рішення костелу святих Ольги та Єлизавети роблять його візитною карткою Львова. Свою лепту вносить ще й його розташування – перебуваючи в безпосередній близькості від головного вокзалу, він стає першою пам’яткою, яку бачать туристи. Крім того, з костелу відкривається неймовірна панорама на місто Лева.

Біля цього місця також знаходяться:

Храм святої Єлизавети – історія

1989 року в місті Женева трапилася жахлива подія –  імператриця Єлизавета Габсбург була вбита на відпочинку італійським анархістом Луїджі Лукені. Імператриця померла від удару заточеним напилком в серце, втративши занадто багато крові. Імператор Франц-Йосиф хоч і судячи з усього не любив дружину (за численними відомостями, його не раз було помічено з коханками), але, мабуть, хотів зберегти про неї пам’ять і в 1903 році почав будівництво храму.

Спочатку існувало 19 проектів костелу. Але найкращим став варіант Т. М. Тальовський. Закінчилася будівництво в 1911р. і тоді ж Храм Святої Єльжбети освятив священик римо-католицької церкви.

Побудована римо-католицька Церква святої Єлизавети вельми хитрим способом – вона стоїть так, щоб людям, які перебували на вокзалі, не було видно іншого істотного для Львова храму  –  Собору Святого Юра. Адже він належав греко-католицькій церкві. Але, як би там не було, коли звели Церкву Єлизавети, Львів додав до своїх лав насправді дивовижне творіння мистецтва.

Історія храму святої Єлизавети не може обійтися без згадки часів Першої світової війни. Фасад тоді зазнав сильного краху від снарядів, крім того дзвони були конфісковані на переплавку для потреб армії. Після війни, храм святої Єлизавети, звісно ж, відремонтували, навіть поставили орган! Це сталося в 1946 році.

Руйнування Першої світової виявилися дріб’язковими порівняно зі шкодою, завданою святині ударами Другої світової війни. Пошкоджений був фасад і дах, орган розібрали і в 1946 році храм закрили.

Далі церква Ольги і Єлизавети стала, як не дивно, складом «Світоча». До своєї початкової функції будівля повернулося в 1991-му. Її освятили заново і дали назву  –  Храм святих Ольги та Єлизавети.

Дізнатись більше про:
Ресторан при готелі Едем у Львові

Архітектура Костелу

Висота собору –  цілих 88 метрів. Оскільки це найвища будівля в місті, Львів може пишається цією пам’яткою. Стиль собору – неоготичний. Шпилі, великі вікна-арки, і багато інших декоративних елементів створюють його неповторну красу.

Цікавий факт  –  в 1950-х партія прийняла рішення прибрати з церкви хрести. Тривалий час ніхто не погоджувався це зробити, але в кінцевому підсумку сміливець знайшовся. Ця людина зірвалася зі шпиля. З того моменту костел Ельжбети більше не чіпали.

Внутрішнє оформлення храму – це заслуга кращих майстрів Львова тих часів – Сіхульского, Жепіховского і Шостакевіча, а також Войтовича.

Хоча одним з найвидатніших цікавих місць для відвідування в місті Лева і є Церква Святої Ольги та Єлизавети, Львів може показати ще багато цікавого. Але ми радимо почати його досліджувати саме тут. Тому, найкраще шукати готелі Львова біля Храму святих Ольги та Єлизавети.

Один з кращих варіантів  –  це готель у Львові «Едем», розташований в безпосередній близькості від костелу. До цієї величної пам’ятки ви дійдете всього за 5 хвилин. А в самому готелі Вас порадують комфортним дизайном, справжньою гостинністю і високим сервісом.

Підпишись на розсилку Спеціальних пропозицій та Новин