Готель у Львові. Місця поблизу. Парк імені Івана Франка

Парк імені Івана Франка

Оновлено: 03.05.2019
3196

Хоча у місті Лева і пропонують неймовірну кількість екскурсій, парк імені Івана Франка у тур-програмах чомусь згадується дуже нечасто. Тут справді є чому дивуватись – серед тоненьких вулиць і старовинних будинків, чисельних кав’ярень та нескінченних магазинів рідко можна знайти справжній оазиз зелені. А Парк імені Франка саме ним і є. Знайти його зможе навіть той турист, що у Львові вперше, ні, навіть не так, жоден турист не зможе на нього не натрапити – розташувався парк прямісінько перед головним навчальним закладом Львова, Національним університетом імені Івана Франка.

Крім того, що парк – це справжнє місце відпочинку, що ідеально підходить для дружніх зустрічей чи романтичних прогулянок, він має ще й справді цікаву історію.

Біля цього місця також знаходяться:

Цікаві факти про парк імені Івана Франка

Прогулюючись парком з нещодавно реконструйованими алеями, новими ліхтарями, смітниками та лавицями, з активними розвагами та дитячим майданчиком, важко сказати, що колись тут були… Широкі лани. Саме так! А зараз – багато дерев та навіть білочок! У таку рекреаційну зону лани перетворив Ян Шольц-Вольфович – поміщик, що в кінці XVI століття ними володів. Проте спочатку лани стали маленьким садом родини поміщика. Власне парком, що належатиме місту і його жителям, його зробив зять попереднього власника родом з Венеції – Антоніо Масарі. Крім Масарі будівництвом та облаштуванням парку займався ще й Бауер – місцевий садівник. Пізніше землю передали монахам-єзуїтам. І на 160 років сьогоднішній парк імені Івана Франка перебував під їхнім впорядкуванням і називався Єзуїтським парком.

Коли до влади у Львові прийшла Австрія, опіку над парком взяв Галицький сейм, що на той момент розташовувався у будівлі сьогоднішнього Університету. Австрійці вирішили зробити землю ще більш пишною та розкішною – почали висаджуватись найрізноманітніші квіти, стрижені кущі та рідкісні дерева. Саме у ті часи посередині парку і поклали всім відому альтанку-ротонду, яка досі стає прихистком від дощу та приємним місцем для посиденьок студентів та жителів міста.

Наступний період став для парка Франка справжнім періодом занепаду – внаслідок постійної зміни власників кожні 10 років, парк почав дичавіти і бути схожим на непролазні хащі. Нові власники ставились до місцевого оазису щоразу байдужіше. І коли стало зрозуміло, що багаторічна робота може бути втрачена, міська влада прийняла рішення – парк продали поміщику Івану Гехті. Багатий панич не дозволив би своїм володінням занепасти! Сталось це у останній рік 18 століття. Гехта й справді був чоловіком розумним – вирішив зробити так, аби і людям добре було, й самому копійку заробити. Дуже швидко тут виріс ресторан, відкрита купальня, поставилось декілька альтанок, і парк став основним місцем зустрічі інтелігенції і проведення фестин.

Так парк переходив від одного багатого поміщика до іншого протягом ста років, а у 90-х роках 18 століття знову повернувся до міської влади. Тоді у парку встановили пам’ятники таких відомих людей, як:

А ще була встановлена чавунна барельєфна ваза – “Течія людського життя”, яка зараз стоїть на вході в парк, а на її місці височіє пам’ятник Івану Франку!

Дізнатись більше про:
Ресторан при готелі Едем у Львові

Чого лише не хотіли у різні часи будувати у парку Франка! Тут мав бути і театр за проектом Кароля Ріхтмана-Рудневського, і навіть Мак-Дональдс… Проте, проекти так і не були реалізовані, а парк імені Івана Франка таки зміг зберегти свою самобутність, хоча і вельми заретушовану.

На сьогоднішній день парк імені Франка вважається одним із найгарніших і найбільш доглянутих парків України, тому оминути його – буде помилкою.

Готелі Львова біля парку ім. Івана Франка

Шукаєте готелі поряд з Парком ім. Івана Франка у Львові? Правильне рішення! Адже це одне із найвигідніших розташувань у місті Лева. Адже від парку Франка до Площі Ринок йти всього кілька хвилин!

Готелі Львова біля парку ім. Івана Франка дуже швидко бронюють – це ж центр міста. Готелі Львів «Едем» також пропонує вам свої послуги і радить не відкладати з вибором номера – у нас не тільки чудове обслуговування, а і комфортабельні номери, власний паркінг та свій ресторан. А ще, від нас всього 5 хвилин пішки до парку.

 Ми зробимо все, щоб ваш відпочинок у нашому місті запам’ятався вам назавжди!

Підпишись на розсилку Спеціальних пропозицій та Новин