Готель у Львові. Місця поблизу. Львівський національний університет імені Івана Франка

Львівський національний університет імені Івана Франка

Оновлено: 03.05.2019
3551

Львів часто називають студентським та молодіжним містом. І не дивно, адже саме тут знаходиться навчальний заклад, що не лише є одним із найстарших ВУЗів у Європі та Україні, а ще досі залишається українським університетом європейського зразка.

Впродовж усієї історії свого існування Львівський національний університет імені Івана Франка залишався культурним та науковим центром усієї Галичини – і нехай змінювались історичні епохи. Епоха польських феодалів, Австро-Угорська монархія, буржуазна Польща –  ЛНУ пережив все, навпаки зміцнюючи свої освітні традиції.

Біля цього місця також знаходяться:

Історія Університету

Історія закладу почалася аж у середині 17 століття – у 1661 році у якості єзуїтської академії, створеної Яном ІІ Казимиром. Очевидно, що основа програми була такою ж, як і в єзуїтських школах. Програма, яку розробили ще у кінці 16 століття! Так і залишалось до середини 18 століття – лише тоді в програму почали вноситись якісь зміни.

Не встигла академія відкритись, як пройшло декілька років і її лави налічували більше 500 студентів. При ній функціонувала бібліотека і навіть друкарня.

Звичайно, ідеально все не могло бути – у ті роки було декілька спроб закрити сучасний Львівський університет Франка, часто змінювали статус, проте незважаючи ні на що, університету вдалось зберегти освітні традиції та свою самобутність і донести їх до сьогоднішнього дня.

Відомі діячі Університету

Національний Львівський Університет носить ім’я знакової у історії постаті, поета, прозаїка, вченого, історика, журналіста, громадсько-політичного діяча, драматурга Івана Франка. Саме у цьому навчальному закладі на факультеті філософії навчався Франко, проте був з нього виключений. Причиною тому стала його активна громадська діяльність наприкінці 70-х років 19 століття.

Виключення не завадило Івану Франку спробувати посісти посаду голови кафедри руської славістики після смерті її тодішнього очільника Омеляна Огоновського. Звичайно, графу Казімєжу, тодішньому наміснику Галичини, зовсім не подобалась ідея допуску для університету людини, що закликала українців до визволення – як соціального, так і національного. Тож він зробив все можливе для того, щоб цього не сталось.

Львівський Університет імені Івана Франка та його історію неправильно буде описувати без згадки ще одного вагомого для України діяча Михайла Грушевського, який протягом двадцяти років тут пропрацював.

Дізнатись більше про:
Ресторан при готелі Едем у Львові

Львівський університет імені Франка завжди виховував у своїх стінах українську еліту і продовжує робити це і досі. До лав його випускників відносимо людей, відомих у всьому світі:

Для тих, хто вперше відвідує Львів, Університет Франка точно стане туристичною точкою у маршруті, адже його багата історія та будівлі неймовірної краси справді зачаровують.

Крім того, у нього вкрай вигідне розташування – в самісінькому центрі міста. Саме тому, для всіх гостей міста Лева, рекомендуємо шукати готелі біля університету Франка – це справді чудовий відправний пункт для будь-яких планів.

Готелі у Львові – «Едем» знаходиться зовсім близько – всього 5 хвилин прогулянки через парк Франка! Крім того, ми пропонуємо безкоштовний паркінг для наших гостей, сніданки у вартості та дитяче меню у ресторані. Бездоганний сервіс та справжня львівська привітність – те, що чекає на вас у готелі «Едем».

Підпишись на розсилку Спеціальних пропозицій та Новин