8 березня – знаковий день для всіх українських жінок. Це – свято весни, квітів та подарунків. Проте, найцікавіше те, що початково цей день аж ніяк не мав саме того значення, до якого ми звикли, і його основоположники були б дуже здивовані, якби дізнались, як ми його святкуємо.
Чому? Читайте далі!
Як би всі не святкували відоме 8 березня, історія його залишається загадкою для більшості. Ми зібрали для Вас всі цікаві факти про 8 березня та його історію!
Версій заснування свята існує безліч, але є три основні. Усі вони пов’язані з одним іменем – Клари Цеткін. Проте всюди – у досить різному світлі. 1 з них – офіційна, та, як вважається, не до кінця точною.
З неї і почнемо!
Ця офіційна версія пов’язана з подією, яка сьогодні носить назву «Марш порожніх кастрюль. Саме ця версія була єдиною відомою у СРСР. Отже, 8 березня 1857 року, робітниці текстильних фабрик пройшли вулицями Нью Йорку, ударяючи по пустих кастрюлях. Їх метою було зменшення годин робочого дня, однаковий рівень заробітної плати з чоловіками, а ще – право голосувати.
Клара Цеткін запропонувала зробити цей день (8 березня) Міжнародним жіночим днем у 1910 році у Копенгагені. Міжнародний жіночий день у її розумінні не був днем, коли жінкам дарують дорогі презенти, водять до ресторанів та виконують усі забаганки. Це повинен був бути день, коли кожна свідома жінка виходить на мітинги і демонстрації, щоб звернути увагу соціуму на його недоліки у ставленні до жінок. А ще Цеткін була проти війни, виступаючи за ідею пропозиції любові кожному чоловікові-робітникові, що відмовиться виконувати військові замовлення.
Того ж таки 8 березня 1917 року жінки вийшли на демонстрацію у Петрограді. Хвиля ідей Цеткін була підтримана її подругою – революціонеркою Олександрою Колонтай. Вона привезла її до Росії. Тоді кількість смертей на фронті сягнула позначки 2 мільйони. Жінки вийшли, щоб вимагати «хліба і миру».
Знадобилось 4 дні, щоб цар пішов з престолу і дам жінкам право голосувати. А вже через 4 роки, у 1921, цей день став офіційним жіночим святом на території СРСР.
Така от історія. А далі цікавіше!
Відомий факт – Клара Цеткін була донькою шевця єврейського походження. Звичайно, їх сім’я святкувала Пурим, котрий у 1910 році якраз прийшовся на 8 березня. Пурим – це свято вшанування Естер, дівчини з єврейської легенди, що переконала перського царя Ксеркса не знищувати євреїв, а знищити їх ворогів.
Дехто вважає, що саме через цю традиції Цеткін запропонувала святкувати жіночий день 8 березня.
Трошки вище ми розповідали про «марш порожніх кастрюль»… Або офіційну версію СРСР про походження цього чудового дня. Проте в історії Нью Йорку цей день залишається днем, коли на демонстрації вийшли не робітниці фабрик з виробництва текстилю, а… повії. З однією лише вимогою – зарплати матросам. Від яких вони, очевидно, отримували найбільший дохід.
Через деякий час ( у 1894) відбувається ще один марш повій, проте з вимогами трохи серйознішими – вони вимагали таких самих прав, як мали жінки, працюючи на заводах і фабриках.
Цеткін, до речі, також брала участь у таких маршах разом зі своєю подругою Розою Люксебург.
Тож, достеменно історія свята 8 березня невідома, а кожна версія таки має право на існування. І нехай кожен обирає те, що йому до смаку.
8 березня – це свято всіх жінок. Саме тому, залишити найближче жіноче оточення без подарунків – ой як неприпустимо! Звичайно, ніяк не можна забувати про те, що кожна жінка особлива і має свої власні вподобання та потреби, проте як би там не було, більшість чоловіків потрапляють у павутину магазинів та торгових центрів, шукаючи щось, не знаючи що.
Найпопулярніші подарунки на 8 березня.
Подарунки бувають вкрай особистими та індивідуальними. А ще подарунки бувають класичними.
До переліку найпопулярніших подарунків входить:
Дарувати враження – найкращий вибір!
Відпочивати та відкривати для себе щось нове любить кожен. А робити це разом – ще прекрасніше! Саме тому, ми пропонуємо дарувати враження. Зараз існує безліч сервісів, котрі зможуть підібрати подарунок-враження відповідно до міста, де ви знаходитесь.
Львів – місто немаленьке, тому тут можна знайти подарунок на будь-який смак! Наприклад:
Варіантів дуже багато, тож ми бажаємо знайти саме те, що вам потрібно. Святкування 8 березня у Львові точно не стане банальним!
У Києві вперше святкували 8 березня у 1914 році. Взагалі, за час існування свята у Радянському Союзі, воно стало важливим, як подія для підкреслення образу «нової радянської жінки».
Сьогодні ж цей день – це справжнє свято весни та жіночності. Чому святкують 8 березня в Україні? Незважаючи на те, що останнім часом все частіше йде мова про те, щоб його відмінити, українці зовсім не вважають свято «пережитком СРСР». Згідно до опитувань, таких всього 9%, на противагу 50% чоловіків, для яких 8 березня – ще один чудовий привід потішити кохану, маму, сестру чи колег. Ще 20% пам’ятають про те, що 8 березня має ще одну мету – нагадати ще раз світу про жіночі права.
Хороший подарунок на 8 березня – Львів! Точніше романтична подорож до Львова разом! Чому б не влаштувати собі цілий уік-енд у цьому чудовому місті? Тим більше, що цьогоріч тут є декілька справді цікавих подій.
Де святкують 8 березня львів’яни?
Якщо ви таки вирішили святкувати 8 березня у Львові – то обов’язково треба завчасно потурбуватись про проживання. Адже цього року 8 березня припадає на п’ятницю, а отже, українці матимуть аж 3 вихідні дні. Львів стане дуже популярним містом, а готелі бронюються за кілька місяців на перед! Тому Готель в центрі Львова «Едем» пропонує свої послуги! У нас ви знайдете приємні ціни, професійний персонал, сніданок у вартості та близькість до центральної частини міста!