Готель у Львові. Місця поблизу. Національний університет «Львівська Політехніка»

Національний університет «Львівська Політехніка»

Оновлено: 03.05.2019
3855

Історія одного з найкращих університетів країни починається у 1844 році – попередниця Львівської Політехніки називалась Технічною академією. Вона була першою технічною школою на території нашої країни і однією з перших на всьому європейському просторі. Сьогодні, через більш ніж 170 років, тут навчаються понад 35 000 студентів!

Біля цього місця також знаходяться:

Цікаві факти

Перша пара власне у самому Національному Університеті «Львівська Політехніка» відбулась аж у 1877. Тоді Технічна академія якраз відкрила новий корпус з хімічною лабораторією – нині головний корпус навчального закладу. Проектом будівлі займався Юліан Захарієвич. Назвали заклад Вищою політехнічною школою!

Власне назва навчального закладу змінилась на «Львівську Політехніку» у 1931 році, а через 8 років – на Львівський Політехнічний інститут. Почесне звання університету Політехніка отримала аж через 150 років після заснування – у 1993, а національного університету – у 2000 році.

Оскільки Львівський Політехнічний Університет завжди був дійсно демократичним навчальним закладом, то, навіть будучи під владою різноманітних окупаційних режимів, завжди давав можливість простим українцям навчатися та здобувати знання. Дуже багато відомих людей випустили стіни Політехніки – політичних діячів, провідників і учасників національно-визвольного руху. Серед них можна назвати Степана Бандеру, Романа Шухевича, Олексу Гасина, Петра Франка та Катерину Зарицьку.

Архітектура

Звичайно, рівень знань, що дається студентам Політехніки, дійсно вражає. Проте вражає ще й архітектурне рішення університету та його неймовірний стиль. Пройти повз головний корпус, не задивившись на нього, майже неможливо, а варто лише зайти досередини – відчуваєш себе не в стінах навчального закладу, а у справжньому палаці.

Головний корпус Львівської Політехніки – це яскравий приклад того, як віденська архітектура вплинула на урбаністичні рішення Львова! Ми вже згадували про Юліана Захарєвича, головного архітектора. Він мав за мету побудувати споруду, що нічим не поступатиметься Віденській Вищій технічній школі – і, здається, йому вдалось. Він поєднав бароко та ренесанс, додавши до них нове, сучасне на той момент трактування. Від будівлі аж віє величним спокоєм. Тут можна знайти скульптури Леонардо Марконі – зображення Інженерії, Архітектури та Механіки.

Дізнатись більше про:
Ресторан при готелі Едем у Львові

Урочистість вестибюлю заворожує –  всюди поліхромні розписи стелі, ліпнина та алегоричні барельєфи з персоніфікаціями Мистецтва та Науки, а в актовому залі можна знайти постаті каріатид та декоративні панно, що зображують головні моменти історії людської цивілізації, а ще 11 олійних картин пензля польського художника Яна Матейко.

Справжньою цікавинкою для туристів є музей, де зібрана вся інформація та експонати, що стосуються історії виникнення  та розвитку навчального закладу, а також перший у Галичині витвір із залізобетону – місток 1892 року, що стоїть у парку Львівського Політеху.

Університет знаходиться недалеко від центру, тому будучи у Львові, обов’язково треба на нього подивитись! Саме тому, рекомендуємо обирати готелі у пішій доступності до цієї та інших львівських пам’яток.

Шукаєте готелі біля Львівської Політехніки? Один з таких – це готель у Львові «Едем». Вам знадобиться всього 10 хвилин, щоб дійти до головного корпусу! Відмінний сервіс, просторі номери, сніданок та справжня гостинність – це все про нас.

Підпишись на розсилку Спеціальних пропозицій та Новин