Собор св. Юра

Оновлено: 03.05.2019
3860

Львів – дуже старовинне та цікаве місто, тут безліч справді унікальних пам’яток культури, які не знайдеш більше у жодному куточку світу!

Однією з таких пам’яток вважається Собор Святого Юра, який до сьогоднішнього дня не втратив свою роль центру греко-католицької церкви в Україні.

Адреса собору: площа Святого Юра, 5

Біля цього місця також знаходяться:

Цікаві факти про Собор Святого Юра

Його особливістю є неймовірний стиль. Побудований та оздоблений у найкращих традиціях бароко, він став яскравим прикладом його істинного європейського втілення.

Повертаючись до історії, перше, що варто зазначити, це час будування. Церква Юра будувалась цілих 20 років – від 1744 року до 1764. Атанасій Шептицький був тією людиною, яка це будівництво ініціювала, а керування процесом було передано архітектору Бернарду Меретину.

На жаль, не встигши побачити результат творіння, Шептицький помер. Сталося це у 1746 році. З тих пір усіма фінансовими питаннями щодо Собору почав займатися його племінник – Лев Шептицький, який у цей момент став не лише львівським єпископом, а і київським митрополитом.

Дві скульптури, що здіймаються при вході у храм – це скульптури якраз Атанасія та Лева Шептицьких, створені рукою справді геніального Іоана Георга Пінзеля. Він же й створив фігуру Святого Юра.

Бернард Меретин не побачив кінець будівництва також. Після його смерті у 1759 році за Собор взявся архітектор Клеменс Фесінгер – скульптор німецького походження. І хоча окремі деталі початкового проекту і були змінені, результат став справді вражаючим, і уже у 1764 році храм освятили. Хоч і оздоблювали його потім ще цілих 8 років

Дзвіниця та капітульні будинки, до речі, не були в проекті одразу. Їх добудували у ХІХ столітті.

Якщо вірити історикам, Святоюрівська гора тримала на собі храм ще з 14 століття. Кажуть також, що коли храм переріс у справжній монастир (а сталося це у 15 столітті), то у його стінах мешкав всім відомий Богдан Хмельницький, який приймав тут гостей – польських послів.

Дізнатись більше про:
Ресторан при готелі Едем у Львові

Церква Святого Юра неодноразово реставрувалася. Протягом ХІХ та ХХ століття відомі художники доповнювали своїми розписами її оздоблення зсередини, а останнього разу реставрацію проводили у 1942 році.

Коли закінчилась війна греко-католицька церква була заборонена, тому її святиня успішно передалась радянською владою православній церкві Росії. І під її владою собор пробув аж 44 роки, поки у 1990 році його не віддали назад греко-католикам.

Бути у Львові і не подивитись на цей Собор – майже гріх! Саме тому, рекомендуємо вам шукати готелі поряд з Собором Святого Юра у Львові. Одним з них є і готель Львів центр міста «Едем», що знаходиться всього в 5 хвилинах ходьби від пам’ятки. Вас приємно здивують комфортабельні номери та відмінне обслуговування!

Підпишись на розсилку Спеціальних пропозицій та Новин