Готель у Львові. Місця поблизу. Львівська ратуша

Львівська ратуша

Оновлено: 03.05.2019
7279

Як і інші знакові для міста споруди, ратуша у Львові має довгу історію. Мало хто знає, проте сучасний її варіант – далеко не перший. Цікаві факти з історії ратуші, архітектурне рішення та сучасність – читайте далі!

Біля цього місця також знаходяться:

Цікаві факти з історії Львівської ратуші

Історія існування ратуші сягає 1381 року – саме тоді її вперше згадали у актах. Можливо, побудували її і раніше, проте точно стверджувати ніхто не береться. На ті часи сама будівля була кам’яною, а вежа – дерев’яною, якою й залишалась протягом багатьох років. На другому поверсі – проводились засідання, на першому ж – велась торгівля.

Проте, якраз у рік першої згадки сама вежа згоріла. Але її відбудували, і вже у 1404 році тут точно стояв годинник, який через 100 років замінили на механічний. Годинників, до речі, за всю історію 8: деякі замінювались внаслідок розвитку технологій, три з них – згоріли в пожежах,  ще один – розбився, коли ратуша завалилась. Сьогодні тут стоїть годинник із Відня, який виробила фабрика Вільгельма Штіле.

Як вже зрозуміло, пожеж у Львові було багато, тому на вежі постійно перебував сурмач, який сурмив тоді, коли наближалась небезпека, починалась пожежа, і просто – коли бив годинник. Традиція, звичайно, з часом та розвитком міста вгасла, проте її відновили у 2011 році: коли почуєте звук сурми у центрі міста, знайте – це так говорить ратуша. Львів знає, що настала 12 година дня.

Хоч сьогодні ратуша і виступає виключно як туристичний пункт та міська рада, львів’яни раніше проходили повз неї з недовірою, адже тут розташовувались міські в’язниці – дві з них були у самій ратуші, ще три – під нею: у ямах з водою та майже повною відсутністю світла.

До речі, туристичним пунктом львівська мерія стала лише у 2000 році,  до того туди пересічних громадян не пускали – ратуша вважалась стратегічним об’єктом.

Дізнатись більше про:
Ресторан при готелі Едем у Львові

Про великі перебудови ратуші

Вперше ратуша згоріла у 1381 році. Це дозволило зробити висновки про недоцільність дерев’яної нижньої частини ратуші. І її зробили мурованою. Тоді ж у тут з’явився і годинник.

У 1489-1491 рр.  ратушу перебудував Ганс Штехер – додали західне крило. У 1532-1539 рр. розбудовати ратушу вирішив майстер Лукас.

У 1560-х рр. прибудували східне крило, а наприкінці ХVІ ст. Станіслав Шольц ініціював ґрунтовну реставрацію ратуші. Габарити її склали 65 х 23 м. і були такими протягом 200 років.

Ці перебудови – не були вимушеними, адже час йшов, можливості – росли, а стилі змінювались. Проте було й таке, що ратушу доводилось відновлювати після вкрай неприємних подій.

Однією з таких було14 липня 1826 року. У цей день по основі вежі пішла тріщина і о 18:30 ратуша розкололась навпіл. У цей день загинув сурмач, а також його донька – вони жили у самій вежі і просто не встигли втекти, а ще – два солдати, що піднялись наверх подивитись на краєвиди. Після того, як розібрали руїни, виявилось, що загинуло ще кілька робітників.

Архітекторами нової ратуші, котру почали будувати 21 жовтня 1827 року, стали Й. Маркль та Ф. Трешер. Керівництво на себе взяв Юрій  Ґлоґовський. На будівництво пішло цілих 8 років! І не дивно, адже спочатку довелося розібрати руїни та зруйнувати середринкові кам’яниці. Крім того, цього разу планувалась справді вражаюча міська ратуша – Львів готувався побачити споруду висотою у 65 метрів! 9 залів, цілих 156 кімнат: школи, архіви, ощадні каси та багато іншого. 2 жовтня 1835 р. нову ратушу освятили.

Залишатись у ідеальному вигляді ратуші Ґлоґовського залишалось недовго – коли 2 листопада 1848 Львів обстрілювали, вогонь охопив вежу ратуші, знищивши дахи і частину поверхів. Купол провалився, цінні документи = згоріли, безліч привілеїв міста та старих печаток було знищено.

Сам будинок відбудували вже у листопаді 1849 року, з вежею ж затягнули до 1851-го. Цього разу архітектором став Йоган Зальцман.

Цікаво!

Ратуша, яку ми бачимо сьогодні, – це ратуша, побудована у 1851 році. І хоч споруда була зведена у віденському стилі, з великим внутрішнім подвір’ям, з строгим стриманим ритмом вікон – львів’янам тоді вона не сподобалась. «Чотирикутна скриня з комином», – казали вони.

Мерія Львова сьогодні

Сьогодні Львівська ратуша – це не тільки мерія, а і цікавий історичний об’єкт, який щодня відвідує безліч туристів. Чому тут дивуватись – адже з верхівки вежі відкривається неймовірна панорама міста, а на передостанньому поверсі є невеличке кафе «Ратуша», де можна випити львівської кави, споглядаючи чарівні краєвиди.

Споруду дійсно можна вважати культовою. Кожен турист знає, де вона знаходиться, самі львів’яни призначають зустрічі «біля входу в ратушу», а ще у Львові навіть є газета «Ратуша»!

Відвідати міську ратушу, щоб відчути атмосферу та насолодитись панорамою може кожен!

Ратуша Львів: графік роботи – щодня з 9:00 – 20:00 влітку та з 9:00 – 18:00 взимку.

Ратуша Львів: ціна – 40 гривень, дитячий – 20 гривень.

Львівська ратуша обов’язкова для відвідування кожному, хто у Львові вперше, проте сюди повертаються знову і знову. 364 сходинки вгору і ви на висоті 65 метрів, де весь Львів як на долоні.=)

Готель «Едем» знаходиться майже у центрі Львова. Зупиняючись у нас, ви доберетесь на ратуші за 15 хвилин пішки! Пропонуємо вам комфортні номери, сніданок у вартості, безкоштовний паркінг для гостей та справжню львівську гостинність.

Підпишись на розсилку Спеціальних пропозицій та Новин