Готель у Львові. Місця поблизу. Перший український театр для дітей та юнацтва

Перший український театр для дітей та юнацтва

Оновлено: 12.08.2019
3046

Зазвичай, діти ставляться до театрів доволі байдуже. Проте, це зовсім не про  Перший український театр для дітей та юнацтва!

Чи був цей театр справді перший дитячим театром? Про його історію та репертуар читайте далі!  

Біля цього місця також знаходяться:

Театр юного глядача, Львів – історія

Насправді, починаючи з 2017 року, у театру нова назва – «Перший український театр для дітей та юнацтва», на зміну «Театру юного глядача». Адже це саме той факт, яким він може пишатися! Цей театр став першим у світі (!), де ставили вистави виключно для дітей. Тоді колектив театру називав себе «Театром Казки» і вів свою діяльність у місті Харків. Дата заснування – 1920 рік. Тож, театр працював і процвітав у Харкові до Другої Світової Війни – з її початком театру довелось змінити локацію на Кузбас, потім Казахстан та Узбекистан, а пізніше трупа переїхала до Львова, де осіла на місці єврейського театру у минулому.

Львівський театр юного глядача відомий не тільки своєю першістю. За його довгу історію тут працювало багато відомих людей, серед яких можна назвати Фауста Лопатинського, Бориса Тягно, Володимира Скляренка… Сергій Данченко, який пізніше став очільником Національного академічного театру ім. Івана Франка, також починав свій шлях зі сцени театру юного глядача. До відомих імен – Роман Віктюк і Ярослав Федоришин з трупою, які пізніше заснували театр «Воскресіння».

Сьогодні головною режисеркою театру є Роза Саркісян, з приходом якої у 2017 році,  театр розпочав нову сторінку свого життя.

А ще у дворику театру дуже гарно!

Двір театру юного глядача

Львів відомий своїми колоритними двориками, проте двір Театру юного глядача один із найцікавіших! Оскільки спочатку, ще до переїзду трупи Театру юного глядача, тут функціонував Єврейський театр. З 1987 року вистави ставились виключно на літній сцені. Проте незвичайний дворик – справа рук працівників «Першого театру» і болгарських вуличних художників Миколи Божинова і Вікторії Георгієвої.

Тут можна знайти багато цікавих мозаїк та аплікацій, створених зі старих ляльок і з декорацій, на яких впізнаються герої улюблених казок, роботи та магічні мотиви. Навіть водостічні труби чарівним чином перетворились у пальми!

Театр юного глядача, Львів – репертуар

«Перший театр» важко назвати звичайним дитячим театром. Насправді, тут ставлять багато незвичних вистав, які справді зачаровують дітей і приковують їх увагу. Так, наприклад, тут діти можуть дізнатись про історію життя Тараса Шевченка у дуже цікавій для дитячого вуха та ока формі, поринути у морські глибини разом з Русалонькою та навіть підтягнути англійську мову на театралізованому уроці під назвою «Beautiful Карпати».

Театр юного глядача, Львів – афіша

Переглядаючи афішу майбутніх вистав, щось цікаве для себе знайде і дорослий! На кожне дійство вказаний вік, якому воно підійде – починаючи від 4+ і закінчуючи виставами для дорослих – 18+.

У репертуарі можна знайти філософські казки та поетичні вистави, трилери та сюрреалістичні комедії, посттравматичні драми та перфоманси.

Зазвичай, дитячі вистави ставлять після обіду (11:00-15:00), а от вечірній репертуар розрахований виключно на дорослих (з 16:30 до 19:00).

Придбати квитки завжди можна у касі театру або ж на офіційному його сайті. Період роботи каси – вівторок-неділя, 11.00 – 17.00 або ж до початку вечірньої вистави.

Адреса театру:  Академіка Гнатюка, 11.

Дійти від готелю «Едем» до нього можна всього за 10 хвилин! Тому, при нагоді,  ми запрошуємо усіх гостей міста! Пропонуємо відмінний сервіс, зручне розташування та сніданки у вартості.

 

Підпишись на розсилку Спеціальних пропозицій та Новин