Готель у Львові. Місця поблизу. Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької

Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької

Оновлено: 13.08.2019
2658

Одним із найпопулярніших як серед місцевих жителів, так і серед туристів, є Драматичний театр імені Марії Заньковецької. І не дивно, адже він вражає не тільки багатим репертуаром, талановитими акторами та атмосферою, а і своєю довгою історію – адже тут коли ти перебуваєш у місці, де у минулому на сцені стояли такі люди як Лесь Курбас, Ніколо Паганіні чи Ференц Ліст, не відчути себе частиною справжньої театральної феєрії просто неможливо.

Як і коли все починалось? Які імена є ключовими в історії театру? Відповіді на ці та інші запитання далі у статті!

Біля цього місця також знаходяться:

Історія театру

Театр Заньковецької є одним із найстарших на всій території колишніх країн СРСР. У 2017 році він святкував 100 років з дня заснування! Проте витоки його сягають дати ще більш ранньої, а саме 1857 року. Львів тоді ще називали Лембергом і входив він до складу австро-угорської імперії. Вже тоді театр вважався одним із трьох найкращих театрів на території Європи – конкуренцію йому складали італійська «Ла Скала» та «Паризька Опера».  Засновником закладу був граф Скарбек.

Проте власне українським театр імені Заньковецької став у 1917  році,  коли його майбутній колектив зібрався спочатку  у Києві. 16 вересня 1917 року вони зіграли першу виставу – «Пригвождені», авторства Володимира Винниченка. Так він успішно і працював до 1920-х років – тоді настав час радянської влади і театр перейменували на Державний драматичний народний театр Губполітпросвіти. Проте минуло лише декілька місяців і театр отримав свою сучасну назву.

Далі послідували нелегкі роки економічної скрути і з 1933 року театр імені Марії Заньковецької розпочав свою подорож Україною, давши гастролі у більш ніж 100 містах України протягом 8 років – до початку Другої світової війни. Під час війни актори грали на лінії фронту для солдатів.

З 1944 року театр приїздить до Львова, осідає у будівлі театру графа Скарбека і починає нове сценічне життя.

Найкращим часом театру Заньковецької вважають період з 1997 року. Тоді Андрій Мацяк займає посаду генерального директора, а Федір Стригун – художнього керівника. Результат клопіткої праці цих талановитих людей вже зараз, у 2019 році, ми маємо змогу спостерігати зі сцени.

Про будівлю театру

Сам театр змінював локації, акторів та глядачів протягом дуже довгого часу, проте не тільки сам театр, а і його будівля має вагоме історичне значення та цікаву історію загалом! Сучасний театр Марії Заньковецької, як ми вже розповідали, знаходиться у будівлі мецената Станіслава Скарбека, який доклав дуже багато зусиль для її зведення.

Будівля по праву може вважатись його дітищем – кажуть, що граф буквально жив на будівництві, а коли не вистачило фінансів навіть ризикнув своїми маєтками, заклавши їх на суму 80  000 рублів! Проте граф не прогадав, будівля була зведена, а сам театр користувався неймовірним попитом.

Говорячи про архітектурні рішення, важливо відзначити уважну роботу будівничого Йоганна Зальцмана, якого до будівництва відіслали до Європи – подивитись та набратись ідей та досвіду. Він вдосконалив проект Піхля, застосувавши дуже правильні рішення стосовно акустики та оптичної побудови, в облаштуванні була використана французька модель, а зовнішній фасад прикрашав портал, що складався із шести іонійських колон великого ордеру.

Словом, театр вийшов спорудою вкрай сучасною у всіх аспектах – починаючи від системи опалення, закінчуючи протипожежною безпекою.

Пізніше будівлю повністю реставрували німці, а потім – радянська влада.

Сучасний вигляд театру справді вражає! Не менш вражаючим є і репертуар театру Заньковецької.

Театр Заньковецької – репертуар

На сьогоднішній день репертуар театру налічує 33 вистави на Головній сцені і 21 – на камерній. І він постійно оновлюється! Подивитись можна вистави авторства таких відомих українців як Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Іван Котляревський, Іван Карпенко-Карий, і не тільки українців – І. Гордоні, Е. Де-Філіпо, О. Дюма.

Обирати можна під настрій – є тут вистави, де неможливо перестати сміятись, як от «Сватання на Горчарівці», проте є і безліч справді драматичних, таких, над якими потрібно замислитись – «Жіночий дім» або «Безодня».

Ціни на квитки

Купити квитки у театр Заньковецької можливо ледь не на всіх інтернет-порталах продажу квитків,  а також у самій касі театру. Зрозуміло, що в день прем’єри придбати квитки не вийде, тому бажано потурбуватись про це завчасно. Для того, щоб обрати зручніші місця також рекомендуємо купувати квитки за декілька днів до самої вистави.

Ціни на квитки варіюються від 40 до 300 гривень, в залежності від вистави. Звичайно, іноді ціни можуть бути вищими – на сцені театру часто виступають колективи з інших міст та країн.

Усю інформацію завжди можна дізнатись на касі, яка працює з 11:00 до 14:00 та з 15:00 та до 18:00. Також у касі театру ви можете придбати квитки на виставу.

Афіша театру Заньковецької постійно оновлюється, тому слідкуйте за актуальною інформацією!

А після захопливої вистави та прогулянки нічним містом пропонуємо солодко заснути на зручних ліжках у номері готелю «Едем». Ми пропонуємо вам високий рівень сервісу, безкоштовний паркінг для гостей та сніданки у вартості!

Підпишись на розсилку Спеціальних пропозицій та Новин